اسلایدر دو
تزريق  بوتاكس
جوانسازي واژن
بيماری شقاق چيست ؟
کیست پایلونیدال چیست
درمان هموروئید با لیزر
درمان  بزرگی  کلیتوریس خانمها و یا کلیتورو مگالی

درمان بزرگی کلیتوریس خانمها و یا کلیتورو مگالی

بزرگ شدن کلیتوریسخانم ها
بزرگ شدن کلیتوریس یک حالتی است که در دستگاه تناسلی خارجی دیده میشود که می تواند هم مادرزادی و هم اکتسابی باشد. که باید علت اصلی انرا پیدا کرد بزرگی کلیتوریس بطور مادرزادی و یا بر اثر عواملی میشود درمان کرد گاهی با جراحی و گاهی با درمان دارویی
در موارد مادرزادی مشکلات شکلی دیگری هم در دستگاه تناسلیدر هنگام تولد دیده می شود.که به همین دلیل باید کاملا بوسیله ام ار ای و سونوگرافی باید مشخص شود ولی در مورد نوع اکتسابییکی از علل شایع ان مصرف هورمونهای مردانه توسط خانمها است که اکثراً نیز بدون اطلاع فرد و یا عامدا انجام میشود مثلا در ورزشکاران که میخواهند عضلات برجسته ای داشته باشند و یا در مواردی که شخص خود درمانی و یا کپی درمانی میکند مثلا دختر خاله و یا همسایه و یا دوست او نزد پزشکی دارویی را مصرف میکند او هم همان دارو را تکرار میکند غافل از انکه ان دارو هورمون مردانه است و ممکن است باعث بزرگی کلیتوریس شودو بیمار موقعی پی می برد که دارد هورمون مردانه مصرف می کند که عوارض آن ظاهر می گردد.اکثراً این هورمونها در قالب داروهای چربی سوز و ضدچاقی مصرف می شوند.

کلیتوریس که عوام انرا چوچوله مینامند و در محل تقاطع لب های کوچک قرار دارد موقعی میتوان یککلیتوریس بزرگ شده دانست که در تعریف علمی بزرگی قرار داشته باشد، که در پزشکی و در کتابهای آناتومی پهنای ان بیشتر از ۳تا ۴ میلی متر و طول ان بیشتر از ۴ تا ۵ میلی متر باشد البته اندازه گیری باید توسط یک متخصص و خبره صورت گیرد

چه موقع می گوئیم که کلیتوریس بزرگ شده است؟

اگر طول کلیتوریس بیشتر از سه و نیم سانتی متر باشد و پهنای ان بیشتر از دو سانتی متر باشد در ان حالت این کلیتوریس را در غالب بیمارد قرار میدهیم ومرضی تلقی شده و فرد نیاز به بررسی دارد. بزرگی کلیتوریس به دو دسته بزرگ تقسیم می شود. یک دسته آنها مادرزادی هستند و نوزاد دختر هنگام تولد دارای بزرگی کلیتوریس است.

برای اندازه گیری طول کلیتوریس می توان از وسایل اندازه گیری دیژیتال استفاده کرد. جهت راهنمای والدین، حداکثر طول کلیتوریس طبیعی در نوزاد دختر5 میلیمتر در نظر گرفته می شود. بزرگی کلیتوریس در نوزاد دختر جزو اختلالات مادرزادی دستگاه تناسلی محسوب می شود.

که در صورت بزرگی کلیتوریس باید از نظر غددی نوزاد بررسی شود و هورمونهای نوزاد باید اندازه کیری شود بخصوص هورمونهای غده فوق کلیه. در این بیماری غده فوق کلیه شروع به تولید مقادیر زیادی هورمونهای مردانه می کند و اینگونه نوزادان علاوه از بزرگی کلیتوریس، دارای مشکلات دیگری همدر دستگاه تناسلی خارجی نیز دارد ، یعنی فقط از شکل دستگاه تناسلی خارجی نمی توان قضاوت کرد که نوزاد دختر است یا پسر. یک عده اختلالات کروموزومی هم هستند که سبب بزرگی کلیتوریس در نوزادان می شوند.

خوانندگان سایت من بیشتر مورد نظرشان بزرگی اکتسابی کلیتوریس در سنین جوانی و میان سالیاست. یعنی یک فرد بطور مادرزادی دارای بزرگی کلیتوریس نبوده بلکه بعدها دچار آن شده است.

و علت اصلی آن بهم خوردن تعادل هورمونی در خانمها می باشد که در آن مقادیر زیادی هورمون مردانه در بدن یک خانم تولید می شود. دو تا از بیماریهای مهم که سبب عدم تعادل هورمونی به نفع هورمونهای مردانه می شوند، یکی بیماری ویاسندرم تخمدانهای پلی کیستیک است و دیگری بیماری هیپرتکوزیس (Hyperthecosis) است که در آن یک عده سلولهای بخصوص در تخمدان، شروع به ترشح هورمونهای مردانه می کنند. سندرم تخمدانهای پلی کیستیک را نباید با کیست تخمدان اشتباه کرد.

کیست تخمدان یک بیماری تقریباشایع است که در آن یک یا چند عدد کیست دریکی از تخمدان ها و یا هر دو تخمدانممکن است دیده شوند. در بیماری تخمدانهای پلی کیستیک، هر دو تخمدان حاوی کیستهای متعدد و بسیار زیاد است. سایر بیماریهای تخمدان و یا بیماریهای سایر اعضاء بدن نیز سبب بزرگی کلیتوریس می شوند.

یکی از علل بسیار شایع ومهم دیگر بزرگ شدن کلیتوریس، مصرف هورمونهای مردانه است. این هورمونها معمولاً جهت دوپینگ در ورزش و توانایی در انجام حرکات فیزیکی و با تداوم زیاد در زناناستفاده می شوند ولی بیشتر خانمها این هورمونها را برای لاغری و چربی سوزی که تحت عنوان گیاهی و سالم توسط سود جویان تبلیغ می شوند، مصرف می کنند و نه تنها وزنشان کم نمی شود، بلکه دچار عوارض زیانبار این هورمونها نیز می شوند.

عوارض هورمونهای مردانه در خانمها عبارتند از:

ریزش موی سر، زیاد شدن موی صورت وکلفت شدن صدا برجسته شدن گونه ها وتحلیل رفتن سینه ها، بزرگ شدن کلیتوریس و جوشهای جلدی یا آکنه می باشند

بعضی از این عوارض ممکن است با درمان نیز قابل برگشت نباشند مثل کلفت شدن صدا. متاسفانه خانمهایی هستند که بجای مراجعه به پزشک خبره به دلاک و ماساژور و ارایشگر مراجعه میکنند ودچار عوارض بسیار شدید مصرف هورمونهای مردانه میشوند ولی خود بزرگی کلیتوریس که در اثر مثلا خودارضایی و یا لمس و مالش بیش از حد کلیتوریس توسط شوهر دیده میشود قابل درمان است و با جراحی بسادگی قابل درمان است

در هر مورد ملاحظه بزرگی کلیتوریس باید بدنبال سایر علائم افزایش هورمونی مردانهمثل افزایش موی صورت و بدن و تحلیل رفتن سینه ها و کلفت شدن صدا نیز بود.


آدرس مطب : تهران ، خيابان ولیعصر ، بالاتر از ميدان ونک ، ابتدای خيابان شریفی ، پلاک ٥٢ ، واحد ٢
تلفن : 88658762 - 021

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

درمان یبوست و چاقی

گیاهان چربی سوز و تأثیر آنها بر کاهش وزن و یبوست بطور کلی گیاهان دارویی با کنترل متابولیسم بدن ، کاهش استرس و افزایش انرژی در بدن به کاهش وزن و دفع منظم و درمان یبوست کمک می کنند .

بي اختياري در دفع گاز و مدفوع

به معنی دفع خارج از اراده و تصادفی مایع یا گاز از مقعد می باشد. بی اختیاری به معنی عدم توانایی درنگاه داشتن مدفوع یا گاز تا رسيدن به توالت می باشد و باعث الوده شدن لباس زير در اشخاص ميشود

هشدار به هموطنان

مدتي است كه بعضي إز پزشكان غير جراح اقدام به درمان بيماريهاي نشيمنگاه ميكنند كه نتايج بسيارفاجعه باري بهمراه داسته ، لذا اينجانب بعنوان خدمتگذار شما هموطنان احساس كردم كهوظيفه دارم نكاتي را به اطلاع برسانم .